Wojan Trocki
Large_uncropped_f70b949e
NL Noordwijkerhout – Adult Contemporary
Wojan Trocki

Media

Live Setup

Unplugged No
Cover band Yes
Members 4
Downloads
Fan Base
Trends are built for last 28 days
Show details
Fan Locations
Gig History
No gigs added
Contact
Icon-booking
Booking
No Agency
Icon-management
Management
No Management
Icon-label
Publishing
Unsigned
Press Text
Press-text-quotation-mark
Aktor, autor piosenek i scenariuszy, muzyk, piosenkarz, założyciel i lider formacji The Cavaliers of the Eastern Front przez ostatnie trzy lata wspierał trupę Pożar w Burdelu na scenach stołecznych.

Występował w Teatrze Polskim, Warsawy, Studio, a ostatnio kojarzony jest z kreacją docenta Zgliszczaka w spektaklu BEM w Teatrze Syreny.
Urodził się w 1986 roku w Złotoryi. Syn poety i nauczycielki szybko zaczął zdobywać pierwsze sukcesy na scenie dzięki piosenkom. Doceniony przez Wojciecha Młynarskiego wygrał Festiwal Piosenki Francuskiej, a po drodze święcił tryumfy na innych ogólnopolskich festiwalach i konkursach. Lata licealne spędził we Wrocławiu. Ukończył warszawską Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, następnie zmierzył się z postacią samego Bułhakowa w Mistrzu i Małgorzacie w Teatrze Nowym w Łodzi, gdzie wcielił się też i w Mistrza. Po wielu kolejnych kreacjach teatralnych, telewizyjnych, radiowych, szczątkowo i filmowych, podróżował przez rok po Francji, gdzie gromadził inspiracje i pisał piosenki. Prażanin z wyboru, na warszawskiej Pradze odnalazł się i mieszka od 10 lat. Utalentowany, zdeterminowany pasjonat, humanista, meloman, charyzmatyczny artysta z nieprzeciętną wyobraźnią i wrażliwością wobec świata został doceniony niejednokrotnie przez krytykę teatralną, ale wykaz jego ról i możliwości, choć pokaźny, to jest jeszcze nieskończony.